понеділок, 11 квітня 2022 р.

 



Що робити дорослим, аби заспокоїти дитину під час війни

Психологи звертають увагу, що практично у всіх дітей, особливо молодших, під час війни спостерігається певний регрес у поведінці. Це проявляється у тому, що вони капризують, не виконують домовленості, втрачають деякі навички. Фахівці наголошують, що під час того стресу, який ми усі переживаємо, це абсолютно нормально. 

Обов'язково поговоріть з дитиною, зберігайте спокій під час розмови

Психологиня Катерина Гольцберг на своїй сторінці у Facebook радить обов’язково поговорити з дитиною про ситуацію, що відбувається. Говорити з дитиною варто дорослому, який найбільше зберігає спокій. Під час спілкування з підлітком дуже важливо навчати його, як правильно фільтрувати інформацію, не вірити у фейки. Під впливом стресу підліткам зараз складно відшукати перевірену інформацію про все, що відбувається, та зрозуміти ситуацію, оскільки емоції відключили неокортекс (ту частину мозку, яка відповідає за логіку).

Показуйте, що є надійними

Катерина Гольцберг зазначає, що дорослі повинні демонструвати надійність. Дорослі мають запевнити дитину, що зроблять усе потрібне, аби вберегти її від небезпеки. Важливо й пропагувати надію на нашу армію, що наші бійці дадуть відсіч ворогу. Підкріпити свої слова можна обіймами, однак з підлітками потрібно бути обережними, адже вони можуть сприймати обійми як слабкість. 

Поясніть дитині правила цивільної оборони

У важкий час дітям важливо пояснити, що вони мають слухатися старших – вчителя, батька, маму, не сперечатися з дорослими та слідувати за тим, хто відповідальний за безпеку. Потрібно домовитися та навчити дітей, де вони зможуть знайти батьків або інших родичів у разі небезпеки, де переховуватися, якщо не буде мобільного зв'язку.

Поясніть дитині, наскільки важливо бути зібраною та допомагати одне одному

Психологиня Світлана Ройз зазначає, що під час війни батьки мають пояснити дитині складність ситуації, а також наскільки важливо бути зібраними та допомагати одне одному. 

Виконуйте вправи при панічній атаці

Світлана Ройз також дала поради батькам, як діяти при панічній атаці у дітей:

·         покладіть руку на живіт, приблизно на три пальці нижче сонячного сплетіння та постукайте по цьому місцю;

·         потріть кінчик носу;

·         надавіть не сильно на очні яблука з двох боків;

·         якщо є, де лягти, ляжте на спину і зробіть рухи ногами, як на велосипеді;

·         сконцентруйтеся на диханні – одну руку складіть, як човник, і накрийте нею губи, іншу руку – покладіть на живіт. Видих – рука йде вниз до грудей, вдих – рука підіймається до рота;

·         змащуйте губи, полощіть рот водою;

·         витягуйте якомога далі язика, ніби намагаючись торкнутися грудної клітини;

·         подивіться вправо, не повертаючи голови, – якомога далі на 15-20 секунд, потім переведіть погляд прямо, потім подивіться вліво – якомога далі, потім знову прямо;

·         розітріть тіло;

·         розітріть точку між підмізинним (четвертим) пальцем та мізинцем – там розташована точка паніки;

·         покладіть руки на ребра, відчуйте, як вони при диханні розширюються, підіймаються;

·         розітріть руки, прикладіть до нирок.


Немає коментарів:

Дописати коментар

 ХТО ТАКИЙ ПСИХОЛОГ